Vložene paprike

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

tema odprta - 22. okt 2006 16:44 | ogledi: 4.688 | odgovori: 4

Doma na vrtu imamo še nekaj rdečih paprik, manjših. Ker jih ne bomo mogli naekrat pojesti, bi jih rada vložila. Včasih sem imela en recept za vložene paprike z oljem, ki so bile zelo dobre. Ali morda kdo od vas pozna tak recept. ?

Hvala vnaprej. Temba

temba

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. okt 2006 8:43

Po moje jih vloži enako kot navadne, s kisom in na koncu vlij v vsak kozarec malo belega olja na vrh. Tako je delala moja mami. Kyara

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. okt 2006 9:06

Paprike zreži na primerne koščke za serviranje in surove tesno zloži v kozarec. Potem zavri mešanico iz vode, kisa za vlaganje, olja, soli, sladkorja, celega popra, vrelo prelij čez paprike, zapri. Med tem v globok pekač v pečici vlij vodo in segrej pečico na 50 stopinj. Kozarce postavi v pekač, preklopi na 120, ko pečica doseže temperaturo pusti 15 minut, potem izklopi pečico in pusti ohladiti kozarce čez noč. Glede količin pa - po okusu. Olja pride 2dl na l mešanice kisa in vode. Lisa

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

23. okt 2006 9:46

Moja mami opere paprike, obriše, premaže z oljem in da v pečico za kakšnih 15 min, toliko, da se malo segrejejo. Potem jih da v eno posodo, posuje s soljo in pokrije s pokrovko, da se malo zmehčajo. Hladne naloži v kozarčke, doda na kolobarčke narezan korenček, na lističe narezan česen in listke peteršilja. Vse to prelije z mešanico kisa za vlaganje in olja. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti